Bieg na 10 km

W najbliższą sobotę biegnę zawody na 10 km – Bieg Marszałka w Sulejówku. Na starcie stanie chyba blisko 1000 osób. Około 50 z nich stanowić będą zawodnicy Polsatu, gdyż podczas tej imprezy odbędą się I Mistrzostwa Polsatu w Biegu na 10 km. Będziemy mieli swoją klasyfikacje, itp. Powinno być ciekawie, szczególnie, że do Warszawy zjeżdża kilku mocnych zawodników :) Takie korpo to ja lubię – pełn integracja polsatowych biegaczy.

Nie nastawiam się na super wynik, więc raczej nie powtórzę swoich 44 minut jakie wybiegałem w Sulejówku rok temu. Pamiętam było strasznie gorąco, strażacy rozstawili dla nas kurtyny wodne, które chłodziły nas na każdym okrążeniu. Patrząc na prognozę pogody, w tym roku niestety będzie podobnie. Chciałbym się mylić, ale 30C w słońcu raczej murowane. 

Już to kiedyś pisałem, więc się powtórzę. Nie lubie zawodów na 10 km. Wolę maratony i półmaratony. Wyścig na “dychę” jest naprawdę bardzo wymagający. Jak chcesz osiągnąć dobry czas to nie kalkulujesz tylko od początku napierasz na bezdechu ;) A to wycięcza. 

Aha – i tak wiadomo kto wygra nasz wyścig :) 

plakat

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s